המומחיות שלנו

פתרונות ארגונומיה - סטודיו ED&U

ארגונומיה ומגוון פתרונות למוצרים משולבי טכנולוגיה מא'-ת'

ED&U הינו סטודיו ייחודי המתמחה ביצירת חווית משתמש ומתן פתרונות ארגונומיה מקצה לקצה החל ממחקר משתמשים, ניתוחי עיסוקים, איפיון ועיצוב ממשקים ועד המחשות ובדיקות שמישות – לפרויקטים בכל היקף ועבור כל סוגי הממשקים.

הנדסת גורמי
אנוש

ארגונומיה היא מדע העוסק ביחסי הגומלין שבין בני אדם לסביבה. סביבה זו כוללת מוצרים טכנולוגיים או לא, מערכות ברמת מורכבות שונה וסביבות עבודה כגון רצפת ייצור, שדה קרב או צוות בחדר הניתוח.
מאחר ואין באפשרותנו לשנות את בני האדם, חשוב שנכיר את יכולותיהם, מגבלותיהם, הדרך בה הם חושבים ומקבלים החלטות וכן האופן בו מתקיימת תקשורת בתוך צוותי עבודה. הבנה זו משמעותית כדי שנוכל להתאים את הסביבה לאנשים ואת המוצרים למשתמשים בהם, במקום לאלץ אותם להסתגל לממשקים בעייתיים.
חברי הצוות של סטודיו ED&U מגיעים מהתחומים הרלוונטיים: הנדסת גורמי אנוש, פסיכולוגיה, קוגניטיבית, ארגונומיה, איפיון ממשקים ועיצוב UX/UI.
אנחנו מומחים בעבודה עם מתכננים, יזמים, מהנדסי מערכת ומפתחים מתחומים שונים ובהטמעת השיקולים המתאימים והדרישות למוצרים חדשים וקיימים כדי להפוך אותם פשוטים להפעלה, זולים לתחזוקה ומתאימים לקהל היעד.
אנחנו עובדים עם מוצרים בטחוניים, מכונות תעשייתיות, מערכות תכנה ואפליקציות והתוצרים שלנו כוללים: ניתוח עיסוקים, ניתוח מודעות מצבית, פיתוח קונספט הפעלה, ניתוח מודעות מצבית, כתיבת דרישות ארגונומיים, שילוב גורמי אנוש בתהליך הפיתוח.

Group 11

קורסים, סדנאות
והדרכה

העברת ידע מהווה נדבך חשוב מעבודתנו. בין אם מדובר בצוותים שאנחנו מלווים ובין אם בהדרכות ייעודיות. אנחנו משתדלים לתת ללקוחותינו נקודת מבט וכלים חדשים. הם לומדים לבחון את עבודתם גם דרך משקפי המשתמש ולתת תשומת לב יתרה בהם צפויים אתגרים ארגונומיים.
סטודיו ED&U מקיים הרצאות, ימי עיון, קורסים וליווי מותאם אישית על פי צרכי לקוחותינו, בתחומים הבאים: חווית משתמש, ארגונומיה, שילוב גורמי אנוש עם הנדסת מערכות, חשיבה עיצובית ועוד.

ארגונומיה

ארגונומיה הינה מרכיב העוסק בממשק הפיזי בין האדם לסביבה, למערכת ולמוצר.
מדע הארגונומיה כולל בתוכו היבטים שונים הקשורים לגוף האדם: תנוחות, מגבלות כוח, הבדלי מידות בין מגדרים ואוכלוסיות וגורמי סיכון העלולים לגרום לפגיעה.
יכולה להיות מכונה שיש לטעון לתוכה חלקים, תא נהג של רכב מבצעי, כלי ניתוח עדין אשר מוחזק בידיה של מנתחת במשך שעות ארוכות. בעבודת ארגונומיה, ננתח עבור כולם את דרישות השימוש, נבחן את התאמתם לאוכלוסיות הרלוונטיות ונאפיין פתרון שימנע פגיעות ארגונומיות במי שיפעיל אותם.

תוצרים של תהליך ניתוח והגדרה ארגונומי יכללו ניתוח גורמי סיכון ארגונומיים, איפיון דרישות ארגונומיה לתכן ועיצוב נכונים, סידור של סביבת העבודה, הגדרת משקלים מותרים ובחירת ציוד מתאים לשימוש.

חווית משתמש ו- UX/UI

אפיון חוויית משתמש הוא התהליך בו אנו מגדירים את ממשק המשתמש. לאחר שחקרנו מיהם המשתמשים, והבנו את הפעולות שעליהם לבצע נוכל להגדיר את האופן בו יבוצעו הדברים. כך נקבע מה יהיו תהליכי ההפעלה, אילו כפתורים ותצוגות יופיעו על המסך, מה יהיה סדר הפעולות וכיצד יש להתמודד עם בעיות תפעול.
מעבר לכך אנו מייחסים חשיבות למכלול הממשקים אשר מקיפים את המשתמשים בין אם הם פיזיים או דיגיטליים. אנחנו בוחנים כל העת טכנולוגיות מתקדמות ומוצרים חדשים ומתמודדים יום-יום עם מערכות בחזית החדשנות
האפיון הוא ליבה של יצירת חווית משתמש טובה. יחד עם תהליכי של ניתוח כגורמי אנוש מעמיק, עיצוב UX/UI, הנדסה ופיתוח ניתן לייצר ממשק משתמש מתאים, חדשני ומרגש.
תוצרים של תהליך האפיון יהיו פריסת הממשק והכפתורים, מעברים בין מסכים ותהליכי ביצוע פעולות ועיצוב מתאים שיחד מביאים ממשק בעל שמישות גבוהה.
לסטודיו מומחיות רבה בממשקים מסוגים שונים וכן ממשקים המשלבים אלמנטים גרפיים ופיזיים. נוכל להתאים את הפתרונות הטובים ביותר עבורכם.

הנדסת אנוש למגוון ממשקים

מחקר ובדיקות
שמישות

מחקר מהווה חלק נכבד מהפעילות שלנו. מטרת המחקרים שלנו היא להעמיק את הידע וההיכרות שלנו עם משתמשים והקשר שלהם למוצרים. לכן, כמעט בכל שלב בעבודה יש מקום למחקר. זה יכול להיות מחקר משתמשים, שבו אנחנו לומדים להכיר את אוכלוסיית היעד של המשתמשים הייעודיים במערכת, מחקר טכנולוגיות שבו נבחן מוצרים מעולם התוכן הרלוונטי, סקירת ספרות כדי להכיר את המחקרים העדכניים בתחום או בדיקות שמישות בשלבים שונים כדי לבחון את התאמת הפתרונות לייעוד האמיתי של המוצר.
בדיקות שמישות הן הערכה מקצועית של הממשק על פי בחינת מדדים מוגדרים כגון: עקומת הלמידה הנדרשת, היעילות והמהירות בה מושגת התוצאה הרצויה, האם המשתמשים זוכרים כיצד להשתמש גם לאחר זמן, כמות הטעויות בביצוע ומידת שביעות הרצון של המשתמשים.
כל צוות הסטודיו מעורב בבדיקות בפרויקטים שאנחנו מבצעים. בנוסף, אנחנו מקיימים פעילות רציפה ומתמשכת להעמקת הידע המחקרי ושיטות המחקר שלנו דרך מובילי מחקר בסטודיו כדי שנוכל לתת ללקוחותינו את הערך הטוב ביותר.