עב | EN

אפיון מוצר וממשק משתמש - סטודיו ED&U

אפיון עמדת המפקד בטנק מרכבה העתידי

פיתוח עתידי של אלביט ביחד עם חיל השריון המתכנן רכב קרבי משוריין חדש, טנק המרכבה ישנה את פני הלחימה ביבשה, יהיו הרבה חידושים ביניהם: בינה מלאכותית שתבוא לידי ביטוי במחשב משימה חכם, שיאגד את כלל ניהול המשימות של הלוחמים.

על מנת לאפשר לחימה בטוחה הרבה יותר, יותקנו לצד מחשב המשימה כוונות משופרות לתותחן ולמפקד הטנק, יחד עם קסדה מיוחדת המבוססת על חיישנים: הקסדה נקראת Iron Vision והיא פרי פיתוחה של חברת אלביט מערכות, הקסדה תאפשר לראות את הסביבה החיצונית המלאה מתוך הטנק ללא הוצאת הראש החוצה.

מחקר

סביבה חדשה זו יצרה מתארי הפעלה חדשים. התהליך החל במחקר המצב הקיים בחיל השריון, המשיך בניתוח תרחישים מבצעיים ומשימות מפקד הטנק, ביצוע ניסויי משתמשים בסביבות מציאות מדומה כדי לדמות ככל האפשר תפעול מערכת אחוד. התמודדנו עם גורמי האנוש של המערכת וההיבטים הארגונומים והתאמתם לטכנולוגיה ולתרחישי השימוש.

אפיון מוצר

עיצוב חדשני עבור מערכת צבאית הינו אתגר תמידי. צוות העיצוב שלנו הצליח לקחת את אתגר זה ולהביא אותו לרמה הבאה בפתרון פונקציונאלי ואסתטי משולבים ביחד.

עיצוב

הטנק החדש יורכב ממסכי מגע שיהפכו את סביבת העבודה למודרנית ומוכרת הרבה יותר ללוחמים, ובמקביל נוחה ופשוטה להפעלה.
האתגר הגדול ביותר בפרוייקט זה הינו ליצור מערכת עם תפעול אחיד: בין קסדת הIron Vision למסך המגע וג'ויסטיק. את כולם מתפעל המפקד בו זמנית. עומס הפעולות, הפונקציות שנוספו מהווה אתגר אפיוני בהתחשב בסביבה מורכבת בנוסף לעומס המבצעי שנמצא בו המפקד. כל אלו מהווים עבורנו אתגר תוך ניסיון להפחתת העומס הקוגניטיבי. התהליך הינו תהליך תמידי של תכנון קדימה בדיקה ושיפור היכולות החדשות אותם אנו מאפיינים.

בחינות שמישות